Wyniki badań a otyłość brzuszna, PCOS i zaburzenia hormonalne

witam. moje wyniki badan aspat 50 ponad norme alat 79 i ggtp 100 od czego to moze byc ? złe wyniki badan ? wzwtypu b ani c niemam , robiłam niedawno nato badania , więc od czego to moze byc , mam znaczna otyłość brzuszną , czy to od tego , usg brzucha robiłam dobre wyszlo jedynie wątroba lekko zmieniona echogenicznie , cholesterol 8,0 ponad norme, jem mało lekko mało tłusto i trzymam diete od czego to moze byc do tego pcos i zab. hormonalne.hirstutyzm

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podwyższony poziom enzymów wątrobowych, jeśli zostały wykluczone choroby wirusowe i inne przyczyny, może być związany z otyłością i nieprawidłową dietą. Proponuję konsultacje u dietetyka, który zaleci Pani odpowiednią dietę przy Pani schorzeniach.