Wyniki badań a podwyższona temperatura i lekko powiększone węzły chłonne

Witam. Ostatnio robiłam wyniki, ponieważ mam podwyższoną temperaturę od 3 tygodni (37.0-37.4)i lekko powiększone węzły chłonne szyi i podżuchwowe. Morfologie mam w porządku. A to są wyniki, których nie potrafię sama zinterpretować: eGFR 148,61 ml/min/1.73m2 Kreatynina w surowicy 0,53 mg/dl To są wyniki trochę wcześniejsze: Glukoza 106 Alat 16 aspat 19 cholesterol całkowity 209 trójglicerydt 55 żelazo 161 mocznik 27 Mam 19 lat ,155m i ważę 45 kg czy to są dobre wyniki?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wyniki badań można uznać za prawidłowe (nieznacznie podwyższony poziom glukozy i cholesterolu). Powiększone węzły chłonne i stan podgorączkowy wymagają dalszej diagnostyki, zacząć należy od USG węzłów, konieczne może się okazać wykonanie biopsji, zwłaszcza, jeżeli nie zidentyfikowano źródła infekcji (np. ząb), a węzły powiększone są przez ponad 1 mies.