Wyniki badań ANA i białek 21-letniej osoby do analizy

Witam, co mogą oznaczać takie wyniki: morfologia i biochemia-w normie,białka spec(CRP,IgA,IgG,IgM,IgE całkowite) w normie,albuminy,alfa-1 glob w normie; alfa-2 glob i beta glob oraz gamma glob ponad norme, po tych badaniach miałam zlecone kolejne: białka specyficzne w normie,p-ciałą ANA(IIF):stwierdzono obecność p-ciał przeciwjądrowych o typie świecenia homogennym ziarnistym w mianie 1:640 i p-ciał o typie świecenia jąderkowym 1:320[norma:miano<160]; anty-ENA i anty ds-DNA - wyniki ujemne

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki te mogą sugerować chorobę z grupy chorób reumatologicznych, aby móc rozpoznać chorobę konieczne jest poznanie objawów a także wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego.