Wyniki badań anty-TPO

Mam pytanie ,Zrobilam badanie anty TPO sobie i 19 letniemu synowi ,wynik syna to 5 a moj 353,40 w rodzinie mamy przypade TRU chce sie dowiedziec czy te wyniki sa niepokojace

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany podwyższony wynik przeciwciał anty-TPO wskazuje na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Sugeruję zatem konsultację endokrynologiczną oraz wykonanie badania TSH, fT3 i fT4.