Wyniki badań cholesterolu, hormonów tarczycy i krwi

Dzien dobry, chciałabym zapytać na co wskazują następujące wyniki badań : Cholesterol całkowity 103mg/dl, HDL 27,2mg/dl, LDL 66,4mg/dl, Trójglicerydy 47 mg/dl. Ale jednoczesnie ALT w normie, FT4 14,82, FT3 4,51, P-ciała p/peroksydazie tarczycowej 10,55. Lekarz zlecajacy badanie stwierdza "taka Pani uroda". Konsultacja z kolejnym lekarzem również nie przyniosła skutku. Proszę o potwierdzenie "urody" albo konkretne przypuszczenie. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie samych wyników ciężko jest stwierdzić występowanie jakiejś patologii, ponieważ leczy się pacjenta a nie jego wyniki badań. W zależności czy ma Pani jakieś objawy należy leczyć czy też nie. Jeżeli powyższe badania występują bez jakichkolwiek dolegliwości to jest prawdopodobne nie występowanie choroby. Proponuję jednak udanie się do lekarza specjalisty w dziedzinie endokrynologii.