Wyniki badań cukru w 30 tygodniu ciąży przy cukrzycy ciążowej
Witam. Jestem w 30tc i mam cukrzycę ciążową (obciążenie 75g glukozy). Moje wyniki cukru mierzone przez ostatnie 2 tyg 1godz po posiłku: NA CZCZO: 80-69-79-74-73-71-69-71-71-81-72-84-83-75. PO ŚNIADANIU: 129-95-107-122-102-112-99-102-112-116-139-94-93-119, PO OBIEDZ.: 75-94-108-113-124-102-84-101-96-125-116-120-102-97, PO KOLACJI: 90-108-102-94-94-92-91-125-96-99-99-120-90-96. Hemoglobina glikozylowana - 4,96%. Cukier i ciała ketonowe w moczu - brak. Czy powinnam się martwić i stosować insulinę?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Podane poziomy glikemii są dość dobre, co oznacza, że póki co nie ma wskazań do rozpoczęcia insulinoterapii. Koniecznie proszę jednak regularnie konsultować się ze specjalistą diabetologiem, który na bieżąco będzie oceniał Pani wyniki i w zależności od nich zdecyduje czy konieczna będzie insulinoterapia.