Wyniki badań diagnostycznych a kiła

Witam. Badanie 3 mc od ostatniego ryzykownego stosunku odczyn FTA i VDRL dały wyniki ujemne. Czy w 100% można wykluczyć kiłe? ( Czy te wyniki wykluczą też kiłe utajnioną , czy drugorzędową)

Lek. Tomasz Budlewski

W medycynie generalnie nie ma nic na 100%, zawsze istnieje ryzyko błędów laboratoryjnych etc, ale przy ujjemnych wynikach raczej nie ma powodów do niepokoju.