Wyniki badań glukozy na czczo

Proszę o interpretacje moich wyników badań. Wynik glukozy na czczo 80. Wynik po 2 godzinach od obciążenia glukozą 127. Co ten wynik może oznaczać czy może to być nietolerancja glukozy?

Dzień dobry,

Nieprawidłową tolerancję glukozy rozpoznajemy, gdy w teście OGTT z 75 glukozy, glikemia po dwóch godzinach przekracza wartość 140 mg/dl. Od 200 mg/dl po 2 h rozpoznaje się cukrzycę. Pani wynik nie uprawnia do postawienia żadnego z tych rozpoznań, a więc nie ma powodu do niepokoju - nie ma Pani stanu przedcukrzycowego. Dla ciężarnych obowiązują nieco inne normy, ale i w tym przypadku Pani wyniki są w normie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz