Wyniki badań glukozy na czczo w kierunku insulinooporności

Witam. Bardzo proszę o interpretację moich wyników przede wszystkim pod kątem insulinooporności: Glukoza na czczo: 5,40 mmol/l Glukoza 1h po 75 g glukozy : 8,70 mmol/l Glukoza 2 h po 75 g glukozy: 5,40 mmol/l Insulina na czczo: 7,07 ulU/ml Insulina 2h po 75 g glukozy: 37,41 ulU/ml W internecie można znaleźć pewne kalkulatory HOMAR, aczkolwiek ich wyniki trochę mnie zmartwiły, nie jestem pewna czy potrzebnie.Leczę się na niedoczynność tarczycy- euthyrox 75). Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Oznaczanie insulinooporności jest w dużej mierze arbitralne. Kluczowa jest glikemia i jej kontrola, które u Pani są w normie. Insulinoopornosć przy prawidłowej kontroli glikemii nie wymaga leczenia farmakoloicznego, a jedynie stosowania odpowiedniej diety.