Wyniki badań hormonalnych a bolesność stawów, głowy i senność

Witam, proszę o interpretację moich wyników TSH 4,56 (norma od 0,4 do 4,0 ) FT4 20,79 ( norma od 12 do 22) i anty TPO 5 IU/ ml . I chciałbym dodać ,że ciągle mi zimno , skóra jest sucha. Mam mroczki przed oczami. Bolą mnie stawy i mięśnie i czasami głowa.W dzień jestem strasznie senny i osłabiony. I często też mam zmiany nastrojów tzn. czasami chce mi się płakać bez powodu. Czy te objawy mogą być związane z tarczycą ?

Witam Pana,

trudno mi odpowiedzieć na pytanie, czy dokuczliwe objawy, które Pana męczą są związane z dysfunkcją tarczycy.
Mam wrażenie, że dodatkowo walczy Pan z lękiem o życie i zdrowie, to zrozumiałe w sytuacji problemów zdrowotnych.Zastanawiam się, czy widział się Pan z endokrynologiem? jaka była jego diagnoza?
Może warto byłoby również poszukać wyjaśnienia dla pojawiających się dolegliwości w obrębie funkcjonowania psychicznego. Tym bardziej, że zaburzenia depresyjne mogą manifestować się objawami które Pan wskazuje. Może w tak męczącej sytuacji,związanej z próbą wyjaśnienia przyczyn problemu zdrowotnego, prowadzonej diagnostyki warto byłoby poszukać wsparcia u psychoterapeuty.Będzie Pan mógł w ten sposób zadbać o siebie, co zwrotnie może przyczynić się do obniżenia uciążliwości sytuacji w której znalazł się Pan.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz