Wyniki badań hormonalnych a niedoczynność tarczycy u 25-latka

Witam, od kilku lat(około 6) robię regularne badania na TSH, FT3, FT4. Na początku wyniki były ok. Swego czasu około 3 lat temu miałem podwyższone TSH, przedział do 4.0, wynik około 4.5. Byłem u lekarza i pani stwierdziła po badaniach, że bardziej może to być niedoczynność niż nadczynność, po jakimś roku TSH spadało 3.5, obecnie wynosi 2.7 ostatnie badania miesiąc temu. Czy to mimo wszystko podniesiony wskaźnik? Czy jest w porządku

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od rodzaju laboratorium, w jakich jednostkach jest oznaczone i jakie są normy. Sądzę, że wynik jest w normie. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego.