Wyniki badań hormonalnych a płodność u 54-latki

Mam 54 lata. Od 2 lat nie miesiączkuję, Wykonałam badania poziomu hormonów FSH i LH. Oto moje wyniki: FSH - 58mU/ ml (normy lab.szczyt płodności 6,3-24mlU/ml, faza folikularna I połowa3,8 -12,0mLU/ml, II połowa 2,8-8,0mlU/ml, faza lutealna 1,5- 7,0mlU/ml, menopauza -17,0-85,0 mlU/ml. Natomiast poziom LH to 26mlU/ml. Czy jeszcze jestem płodna i muszę się zabezpieczać.

Magdalena StusiĹska

Jeśli od dwóch lat nie miesiączkuje Pani, a poziom hormonów wskazuje na to że nie jest Pani płodna, lepiej jednak skonsultować się z ginekologiem podczas wizyty kontrolnej.