Wyniki badań hormonalnych a starania o ciążę

Dzień dobry, odebrałam dziś wyniki badań i bardzo proszę o interpretację. Badania wykonane w 3 dniu cyklu LH 7,30 (1,9-12,5), FSH - 11,34 (5,2-10,2) Estradiol 69, 89 (19,4-144,2). Staram się od 4 miesięcy o dziecko. Czy te wyniki mogą być przyczyną niepowodzeń?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony poziom FSH może wskazywać na obniżoną rezerwę jajnikową, co oczywiście może w konsekwencji prowadzić do trudności z zajściem w ciążę. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem!