Wyniki badań hormonalnych a trudności z zajściem w ciążę

Witam, do lekarza idę dopiero za 2 tygodnie a dziś odebrałam wyniki badań fsh lh i estradiol. Badania wykonywałam w 3dc. Wyniki: FSH 4,58 mlU/ml, lh 2,78 mlU/ml a estradiol 24,87 pg/ml. Wg załączonych norm wyniki są ok. Martwi mnie jedynie stosunek lh:fsh, który u mnie wynosi około 0,6. Czytałam, że wynik poniżej 0,6 świadczy o niewydolności przysadki. Staramy się z mężem o dziecko i póki co nie wychodzi... Czy to może mieć jakiś wpływ na starania? Czy da się coś z tym zrobić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wydaje mi się aby wyniki te były niepokojące, choć w sytuacji gdy starają się Państwo, nie skutecznie , o potomstwo konieczna jest konsultacja z ginekologiem.