Wyniki badań hormonalnych i nadwaga

Witam. Od kilku lat dotyczy mnie problem z hormonami, przekroczony 17-OH-progesteron, testosteron, kortyzol, TSH na granicy, ale wciąż w normie. Od kilku lat mam również problem z nadwagą. W tej chwili ważę mniej niż kilka lat temu, aczkolwiek waga 66 nie jest wagą pożądaną przy wzroście 161 cm. Problem dotyczy tego, że bardzo opornie chudne, a tycie przychodzi z niezwykłą łatwością. W ciągu doby waga potrafi pokazywać 1,5 kg. Czy hormony mogą mieć na to jakiś wpływ?

Pozdrawiam.

Witam,

wspomina Pani w swojej wypowiedzi, że ma problemy z układem hormonalnym, może to mieć wpływ na Pani kłopoty z wagą. Zalecałabym wizytę u endokrynologa w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam.