Wyniki badań hormonalnych i stosowanie luteiny

Czy poniższe wyniki 8 dpo są prawidłowe?Progesteron 36,97 ng/ml (norma dla fazy lutealnej 1,2-15,9) Estradiol: 296,50 pg/ml (norma dla fazylutealnej 21-312)4-5 dpo zaczynają się u mnie plamienia które trwają do miesiączki. Tak wysoki progesteron mam zawsze w fazie lutealnej, w 1 fazie cyklu jest ok.1ng/ml.Lekarz mimo to przepisał luteinę i plamienia ustały (prog zbadany przed rozpoczęciem leków). Jaki powinien być stosunek progesteronu do estradiolu w fazie lutealnej żeby nie było dominacji estrogenowej?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, proszę koniecznie udac sie do lekarza ginekologa endokrynologa.