Wyniki badań hormonalnych przed zajściem w ciążę

Przed zajściem w ciążę zrobiłam komplet badań. Niestety bardzo zaniepokoilo mnie podwyższone TSH ( 6,960). Postanowiłam więc powtórzyć badanie, a jednocześnie poszerzyć je o FT3,FT4, anty -TPO, anty-TG. Otrzymałam nast. wyniki: TSH-11,580; FT3-,00 (2,00-4,40) ; FT4-1,09 (0,93-1,70); anty-TPO- 27,05 (0,00-34,00) oraz anty-TG 474,40 ( 0,00-115,00). Czy mając obecnie takie wyniki mogę marzyć o ciąży??Czy mam spodziewać się problemów z ciążą? Oczywiście jak najszybciej udam się do specjalisty.

Dzień dobry,

Z uwagi na Pani wyniki badań wskazujące na niedoczynność tarczycy wskazane jest rozpoczęcie leczenia, dzięki któremu zajście w ciążę będzie o wiele łatwiejsze. W czasie ciąży proszę pamiętać, aby regularnie kontrolować poziom hormonów i w razie potrzeby pod kontrolą endokrynologa modyfikować dawkowanie leku. Proszę się nie martwić, kobiet z niedoczynnością tarczycy w przebiegu jej autoimmunologicznego zapalenia zachodzą w ciążę i donoszą zdrowe dzieci. Powodzenia!

Marek Derkacz