Wyniki badań hormonalnych u 24-latki, która ma problem z cerą i włosami

Witam, jestem kobietą (24 lata), zgłosiłam się do dermatologa z problemami z cerą i włosami. Lekarz zalecił mi badania hormonalne. W pierwszych dniach cyklu wykonałam badania: Progesteron, TSH, FT4 (w normie) Prolaktyna 296,8 uIU/ml (wart.ref: 102-496) Prolaktyna po MTC 5798 uIU/ml, SHBG 107 nmol/l (26.1-110) oraz w ostatnim dniu cyklu Testosteron (TST) 2.0 nmol/l (war.ref: 0.29-1.67). Czy uzyskane wyniki mogą wskazywać na przyczynę problemu, czy należy powtórzyć badania w innych dniach cyklu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań wskazują na hiperprolaktynemię czynnościową. Wskazana jest wizyta u specjalisty endokrynologa.