Wyniki badań hormonalnych w 3 dniu cyklu

Proszę o interpretację wyników badań (3 dn. cyklu): LH 35,87mIU/ml (norma f.pęcherzykowa 2,4-12,6); FSH 6,02mIU/ml (norma f.pęcherzykowa 3,5-12,5); testosteron 55,15ng/dl; TSH 0,723µIU/ml; antyTPO 6,42 IU/ml; glukoza 91mg/dl; Mam hirsutyzm.Co oznacza tak wysokie LH, czym może to być spowodowane, czy to groźne? Ostatnia mięsiączka była skąpa, praktycznie bezbolesna, krwi były minimalne ilości, zamiast tego było dużo ciemnobrązowej gęstej mazi. Taka sytuacja wystąpiła pierwszy raz. Co to oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć I określić odpowiednie dalsze postępowanie.