Wyniki badań hormonalnych w przypadku problemów skórnych

prośba o interpretację wyników.. Od bardzo dawna dokuczają mi bolesne wypryski ropne na twarzy oraz nadmierne przetłuszczanie cery, włosów.. Endokrynolog zlecił mi następujące badania: DHEA-S04 - wynik - 373,6ug/dl (norma 98,8-340) ACTH - wynik 7,09pg/ml (norma 5-46) 17-OHP - wynik 1,89 ng/ml (norma f.folikularna 0,2-1,3) co mogą oznaczać powyższe wyniki? Czekam jeszcze na wyniki kortyzolu (co będzie oznaczał jego podwyższony lub obniżony poziom)?

Wyniki wskazują na zaburzenia hormonalne-podwyzszony poziom DHEA jest odpowiedzialny za zmiany trądzikowe,przetłuszczanie się włosów.Dobrze ,że jest Pani pod opieką endokrynologa.