Wyniki badań hormonalnych wraz z normami

Wyniki krwi: TSH 3-cia generacja , wynik 1.704 norma min.0.34 max5.50. Prolaktyna wynik sutowicy:6,2 norm kobiety:2,8 do 29,20. Testosteron 0,57 norma min:0,14 Max 0,76. DHEA S wynik 250 nomra min:35 Max 430. Androstendion 4,71 norma min 0,4 Max.4,1 . Proszę o wyjaśnienie

Witam!
Przedstawione przez Panią wyniki sa prawidłowe, z wyjątkiem poziomu androstendionu. Jest to jeden z hormonów uważanych za "męskie", jednak występuje on również u kobiet w niższych niż u mężczyzn stężeniach. W trakcie cyklu miesiączkowego jego stężenie rośnie w okolicach połowy cyklu (połowy czasu między 1. dniem jednej a 1. dniem następnej miesiączki), dlatego oznaczenie tego hormonu powinno się wykonywać ok. tydzień przed spodziewaną miesiączką lub tydzień po miesiączce.
Najczęstszą przyczyną chorobową wzrostu poziomu androstendionu jest zespół policystycznych jajników. Wynik powinna Pani przedyskutować z Pani ginekologiem (który ma możliwość zebrania wywiadu i wykonania badania ginekologicznego, w tym USG jajników).