Wyniki badań hormonalnych wykonanych w 10. dniu cyklu

Chcialabym skonsultowac wyniki badań hormonalnych 26.05 mialam pierwszy dzień okresu, 03.06 pobierana krew. Czyli krew pobierana byla w 10 dniu cyklu. Moje wyniki to: prolaktyna 508 ulU/ml Estradiol 1037 pmol/l FSH 3,61 U/l LH 7,58 U/l Progesteron 1,79 nmol/l Nie wiem czy to ma jakies znaczenir ale prolaktyna byla badana 03.06, natomiast reszta hormonow 05.06. Dodam jeszcze ze ostatnio boli mnie pierś. mam 23 lata i regularne miesiączki co 29 dni

Lek. Tomasz Budlewski

norma estradiolu w tej fazie cyklu (najlepiej stosowac sie do norm dla konretnego laboratorium bo one mogą się różnic między sobą): 85-970pmol/l
FSH: 2,8-11,3 mlU/ml
LH: 1,1-11,6 mlU/ml
progesteron: < 0,6 – 3,6 nmol/l

prolaktyna:1,9- 25 ng/ml

Uważam że badania zostały przerpowadzone w złych dniach cyklu... Radze zapoznac się z poniższą stroną internetową:
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/badania-hormonow-plciowych-u-kobiet-normy-kiedy-wykonac-badanie_34323.html

Najważniejsza informacja to ta:: Badania hormonów płciowych u kobiet - kiedy wykonać?
Poziom hormonów płciowych u kobiet jest różny w zależności od dnia cyklu miesiączkowego. W związku z tym badania należy wykonać w każdej fazie cyklu. Tak wykonane oznaczenia dają pełny obraz zmian hormonalnym w cyklu miesiączkowym.
Pierwsze badania, czyli te w fazie folikularnej, najlepiej wykonać między 3. a 5. dniem cyklu, a kolejne, które wypadają w trakcie owulacji, między 12-14 dnia cyklu (przy 28-dniowym cyklu) lub na 12-14 dni przed spodziewaną miesiączką (w pozostałych przypadkach). Oznaczenia w fazie lutealnej przeprowadza się zazwyczaj ok. 21. dnia cyklu.