Wyniki badań hormonów a wzrost u 17-latki

Witam moja córka ma 17 lat 152 wzrostu poziom hormonu wzrostu 0.15 ng/ml wiek kostny 15 lat. Niemiesiączkuje. Czy moze jeszcze urosnąc? Zbadano jej inne hormony: progesteron 0.19 ng/ml estriadol 12.0 pg/ml FSH 3.06 mlU/ml kortyzol 16.60 mikrogram/dl LH 0.75 mlU/ml prolaktyna 13.25 ng.ml Brała lek orgametril aby wywołać cykl. progesteron był badany w 21 dc a reszta hormonów w 7 dc.

Aleksander Ropielewski

Córka ma szanse urosnąć (rezerwa kostna ok 2 lat). Wyniki badań hormonalnych są typowe dla stanu przed okresem dojrzewania, dlatego córkanie miesiączkuje. Należy znaleźć przyczynę tych zaburzeń hormonalnych.