Wyniki badań hormonów i USG tarczycy a planowanie ciąży

Witam, mam 27 lat i chciałabym zaczac starac się o dziecko moje wyniki wolna tyroksyna 15,1 (12,0 - 22,0); wolna trójjodotyronina 6,1 (3.0 - 7.0); natomiast TSH 0,04 (0,4 - 4,90); USG tarczycy "nieco wzmożona echogenicznośc, niejednorodna, bez wydzielających się zmian guzkowatych, o wzmozonym unaczynieniu" co może by przyczyna tak niskiego TSH i jak bardzo jest szkodliwe w wypadku zajścia w ciążę ?

Marta Mielniczuk

Witam, przyczyną zbyt niskiego poziomu TSH może być nadczynność tarczycy. Sugerowałabym powtórzenie badania w celu wykluczenia błędu laboratoryjnego i wizytę u endokrynologa. Pozdrawiam serdecznie.