Wyniki badań hormonów tarczycy a kołatanie serca

Witam Chciałam zapytać o moje wyniki, zrobiłam je na własna rękę ponieważ bardzo źle się czuję, łopocze mi serce, czuję sie jak stara babcia, a mam 35 lat, lekarz rodzinny kazał mi odpoczywać, że wszystko się unormuje :/ TSH < 0,005 FT4 41,02 FT3 17,63 p-ciała p/peroksydazie tarczycowej 280,4 p-ciala p/ tyreoglobulinie 485,3 proszę o szybka odpowiedz Dziekuję

Szanowna Pani,

Wymaga Pani zastosowania leczenia, obecnie jest Pani w fazie nadczynności tarczycy. Konieczne jest jeszcze oznaczenie przeciwciał przeciwko receptorom dla TSH (TrAb) i wykonanie usg tarczycy. Proszę jak najszybciej skontaktować się z endokrynologiem, bo dolegliwości bez leczenia mogą się jeszcze bardziej nasilić. Podwyższony poziom przeciwciał świadczy o autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy. Jeśli stężenie TrAb będzie podwyższone - rozpoznać będzie można u Pani nadczynność tarczycy w przebiegu choroby Graves-Basedowa. Zalecam jak najszybszy kontakt z endokrynologiem, ponieważ wymaga Pani zastosowania odpowiedniego leczenia, dzięki któremu poprawi się Pani samopoczucie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz