Wyniki badań hormonów tarczycy a planowanie ciąży u 23-latki

Witam. Mam 23 lata moje wyniki tsh 4.74 po dwoch tygodniach i wizycie u endokrynologa tsh 4.03, ft4 15, tpo 0.15. Usg wykazalo ze tarczyca jest niewielka. Mam wiekszosc objawow wskazujacych na niedoczynnosc jednak powtórzone badania wykazaly ze wszystko jest w normie. Czy powinnam sie martwic tymi wynikami i rozpoczac jakies lecznie? W niedlugim czasie planuje tez ciaze czy przy takich wynikach konieczne jest leczenie hormonalne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wyniki TSH są zbyt wysokie jeżeli planuje Pani ciąże. Wynik TSH powinien być poniżej 2,5 przy planowaniu i w czasie ciąży. Pozdrawiam.