Wyniki badań hormonów tarczycy a przyjmowanie leku Euthyrox

Witam z tej strony Karolina H. :) Mam do pani pytanie . We wrześniu 2013 roku odstawiłam metizol i euthyrox i miałam przerwe w leczeniu przez 9 miesięcy , w czerwcu 2014 dostałam objawów nadczynnośći tarczycy i moje wyniki wynosiły TSH 36,3 Ft3 40,0 FT4 0,826 z tymi wynikami udałam się do najbliższego endokrynologa i zaczełam zażywać pierw połówke euthyroxu 25 , potem 2 miesiace pozniej 1 tabletke , teraz moje wyniki to : TSH 2,41 FT3 40,0 FT4 1,31 Proszę o pomoc z wynikiem FT3 :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę sprawdzić czy prawidłowo przepisała Pani wyniki. Ft3 40 to bowiem bardzo wysoki wynik. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że jest to wynik Ft4. O szczegółach porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem, który prowadzi Pani leczenie!