Wyniki badań hormonów tarczycy i glukozy

Witam ! Robiłam ostatnio badania dotyczące tarczycy, wizytę mam dopiero za miesiąc wiec proszę o interpretacje badań ponieważ trochę się martwię. Dodam że ostatni wynik TSH to 5,6. W tej chwili się zmniejszył po tabletkach antykoncepcyjnych. Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji 3,37 μIU/ml 0,27 — 4,20 P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) ­ > 1300,0 U/ml < 60,0 Glukoza(L43) 95 mg/dL 70 — 99

Dzień dobry,

Na podstawie podanych przez Panią wyników (podwyższony poziom TSH i wysokie miano przeciwciał antyTPO można rozpoznać autoimmunologiczne zapalenie tarczycy - chorbę Hashimoto. Proszę się za bardzo nie stresować, z tą chorobą można normalnie żyć, a leczenie wdraża się zwykle w momencie wystąpienia niedoczynności tarczycy, co powoduje ustąpienie objawów. Za miesiąc powinna Pani kontrolnie oznaczyć TSH i fT4. jeśli będą wskazania lekarz zaleci Pani małą dawkę L-tyroksyny. Jeśli wcześniej zauważy Pani objawy niedoczynności tarczycy - takie jak, np. większa męczliwość, senność w ciągu dnia, kłopoty z koncentracją, nietolerancja niskich temperatur, przybieranie na wadze, suchą skórę, zaparcia wypadanie włosów itd, to warto wykonac badania wcześniej i udać się do lekarza, który w razie potrzeby przepisze Pani odpowiednie leki.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz