Wyniki badań hormonów tarczycy oraz męczliwość, przybranie na wadze i uczucie zimna

Witam mam 39 lat i ostatnio lekarz stwierdził że mam wyniki na tarczyce na pograniczu, powtórzyłam badania i o to wyniki TSH 3,200ulu/ml FT3 3,01PG/ml FT4 1,19 na/dl.Mam takie objawy jak,meczliwosc,bóle głowy,nerwowość,przytyłam,wypadanie włosów,uczucie zimna,sucha skóra,kołatanie serca,senność.Pozdrawiam Anna.

Dzień dobry,

Średnie TSH w Pani grupie wiekowej - wśród osób z zupełnie zdrową tarczycą wynosi około 1,6. Same wyniki nie są jeszcze wskazaniem do substytucji hormonalnej, chyba, że planuje Pani ciążę, to już teraz należałoby włączyć hormony tarczycy, tak, aby obniżyć wartości TSH do zalecanych dla kobiet planujących ciążę , tj. do wartości 70. Jeśli ferrytyna będzie za niska, warto wówczas zastanowić się nad dodatkową suplementacją żelazem. Oczywiście wszystko pod kontrolą lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz