Wyniki badań hormonów tarczycy oraz senność, nadpobudliwość i tycie

Witam.Ostatnio robiłam badanie tarczycy. Pojawiły się dolegliwości 1.Podczas dnia senność-siedząc potrafię w ciągu dnia kilka razy przysnąć. 2.W nocy prawie codziennie budzę się po kilka razy, lub mam tak zwane białe noce. 3.Jestem nadpobudliwa. 4. Ogólnie na nic nie mam ochoty 5.Tyje na potęgę od grudnia ok 10 kg. TSH;0,6332 ulU/ml FT4 ;1,00ng/dl FT3 ;2,58 pg/ml Inne wyniki są w normie. Mam 59 lat czy powinnam brać leki hormonalne. Jeżeli tak to jakie.Do endokrynolog termin za 2 miesiące.

witam, wygląda na to, że jednak to nie tarczyca
może jest problem z glukozą/insuliną (trzeba by zrobić OGTT z 75g glukozy)? czy Pani miesiączkuje? jeśli nie, to od kiedy i czy coś Pani na to bierze? może trzeba wybrać się do ginekologa po HTZ (hormonalną terapie zastepczą?) tak czy inaczej hormony sa na receptę, nic Pani sama sobie nie wykupi bez tego. poza tym warto z pewnością sprawdzić witaminę D3 (robi się 25OHD3 z krwi), może Pani mieć niedobór tej witaminy nie tłumaczy to wszystkich dolegliwości, ale nieźle byłoby ją tez uzupełnić. WIęcej bez badania nie doradzę na odległość, musi się Pani jednak komuś pokazać, najlepiej już z badaniami, żeby nie tracić czasu. pozdrawiam