Wyniki badań hormonów u 29-latki

hormony (018)P-ciała p/tyreoglobuline wynik 37,02 IU/ml <115 [O09]P-ciała p/peroksydazie tarczycowej ^>600IU/ml <34 jak to przeczytać co to znaczy

Lek. Tomasz Budlewski

Oznacza, że ma Pani podwyższone miano przeciwciał przeciwko tyreoperoksydazie, może to wskazywać na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, chorobę Gravesa- Basedowa lub poporodowe zapalenie tarczycy. Koniecznie proszę zgłosić się do endokrynologa.