Wyniki badań i dwuletnie starania o ciążę

Witam.Mam 31 lat.Od ponad dwóch lat staramy się z mezem o drugie dziecko,zrobilismy wszystkie badania i wszystkie wyszły poprawnie po za jedną rzecza miałam robiony test krwi na HSG i wyszedł mi za duzy.Badania robione były w Wielkiej Brytanii.Niedawno przeczytałam ze luteina (Progesteron) pomaga zajsc w ciąze jak i ja utrzymac.Chciałam sie dowiedziec czy to prawda i czy miałabym jakies szanse jesli bym ja zarzywała.W anglii powiedziano mi ze zostaje in-vitro lub dalsze starania.Prosze o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, luteinę pomaga gdy u kobiety stwierdza sie zmniejszony poziom progesteronu w fazie poowulacyjnej. Niestety nie zawsze czynnik jest znany. Zalecam takze wykonac badania nasienia u męża. Pozdrawiam