Wyniki badań krwi po usunięciu tarczycy

Proszę o informację. Aktualnie biorę Q10 i Mega Omega 3- 2x dz. oraz A**** 1x dz. Z leków to s***** 4 mg. po zatorze płuc; e****** 125/150 po usunięciu tarczycy; m***** 25 mg, e******* 5 mg,s***** 25 mg, kwas foliowy 15 mg 1x w tygodniu - na RZS, nilogrin 10 mg, z*****. Czy biorąc te leki, zachodzi interakcja z Q10 i Omega 3? Moje wyniki badań to: ALT=108 U/L; poprzedni 35 U/L; AST=63 U/L; poprzedni 22 U/L; OB=22; poprzedni 20. Lekarz zmniejszył mi dawkę m****** do 15 mg. Bardzo proszę o opinię i odpowiedź na pytanie. Dziękuję serdecznie.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Koenzym Q10 może nasilać działanie leków moczopędnych, glikozydów naparstnicy i azotanów.
W Pani przypadku stosuje Pani lek moczopędny, którym jest s****, czyli działanie jego może być nasilone.
Jeżeli chodzi o preparat zawierającey kwasy omega 3 nie powinien on wchodzić w interakcje z innymi lekami.
W przedstawionych przez Panią wynikach badań stężenie ALT i AST jest podwyższone przy normie 5-40 U/I.
Uważam, że powinna Pani udać się na wizytę do lekarza prowadzącego z wynikami badań, gdyż może zachodzić potrzeba modyfikacji leków.

Pozdrawiam!