Wyniki badań krwi 13-latka

Witam, odebrałam wyniki badań krwi mojego 13letniego syna. HGB15.1, HCT42.2, MCV79.2, MCH28.3, RDW-SD36.3, ICD9 78.7, O95/ żelazo 170.0 , TSH 3-cia generacja 1.234. Od jakiegoś czasu kręci mu się w głowie, często ma podwyższone tętno( powyżej 100). Proszę o pomoc?

Niesty nie ma tu norm ustalonych przez laboratorium ( a te w zależności od metody i sprzętu mogą się różnic ), wiec dla "książkowych norm":
HGM w niskiej nomie, HCT w niskiej normie, MCV nieznacznie obniżone, RDW nieznacznie obniżone, kod ICD9 (?!) nie wiem skąd się tu pojawił, bo 78.7 oznacza procedurę chirurgicznego złamania kości, O95 oznacza w kodowaniu icd9 badanie poziomu żelaza, wartość 170 to wysoka norma, TSH (dla mU/l) jest w normie.
Wyniki nie są specyficzne, choć prawdopodobnie to drobne anomalie, bez istotnego wpływu ( nic dziwnego u młodego chłopaka w wieku pokwitania, co też tłumaczy zawroty głowy i wysokie tętno ). Nie można tego jednak stwierdzić tylko na podstawie wyników ( leczmy człowieka, nie wyniki badań ) więc proponuje udać się do lekarza POZ w wolnej chwili, aby syna zbadał.

Lek. Grzegorz Borstern

szanowna Pani - prosze wykonać jeszcze fT3 i fT4 - badania tarczycy. A może nerwica (szkoła) Wyniki badań morfologii ś
są dobre.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.