Wyniki badań krwi i cholestrolu

Witam Mam pytanie w kwestii wyników badan krwi. cholesterol całkowity 236,4 mg\gl hdl 59,6 ldl 128 mg\dl mocznik 44,9 mg\dl Trójglicerydy 244,2 mg\dl kreatynina 1,17 mg\dl reszta wyników morfologia i hematologia mieszczą się w normie. Mam 29 lat i nie wiem czy te wyniki nie zmuszają mnie do interwencji lekarskiej. pozdrawiam Sebastian

Witam,
niepokojąco wysoki jest poziom TG.
Może Pan zacząć od modyfikacji diety - zdrowa żywność, ograniczenie tłuszczów zwierzęcych, warzywa gotowane, tłuszcze roślinne.
Po 2-3 miesiącach należy powtórzyć badania - jeżeli wyniki się nie poprawią, konieczne włączenie leczenia farmakologicznego.
pozdrawiam