Wyniki badań krwi u 30-letniej kobiety

Leukocytoza. Witam, proszę o pomoc. Moje wyniki badań krwi mnie niepokoją. Jestem kobietą 30lat. Leukocyty 14.24, neutrocyty 8.1 , monocyty 1.66, eozynocyty 0,52 wszystkie te wartości są podwyższone, reszta jest w normie CRP 1 , OB 5 więc rzekomo nie ma stanu zapalnego. Skąd tak dużo białych krwinek? Następną morfologię mam zleconą za 3mce, obecna jest jedynie do obserwacji. Jak nie będzie poprawy, mam pójść do hematologa.Jednak już jestem trochę przerażona. Czy to może być początek białaczki?

Marta Mielniczuk

Witam,
w pani wynikach badań istotnie nie ma niepokojących parametrów. Kontrola za miesiące została wyznaczona ze względu na podniesiony poziom krwinek białych jednak izolowane ich wzrost nie jest powodem do niepokoju. Warto przed badaniem kontrolnym odpowiednio się nawodnić. W chwili obecnej nie ma podstaw do przerażenia. Pozdrawiam