Wyniki badań laboratoryjnych dorosłej córki

Dzień dobry! Mam przed sobą wyniki badań laboratoryjnych dorosłej córki. Wśród nich oflagowane są: LITERKĄ H RDW-CV 15,9%, PDW 20,3fl; LITERKĄ L limfocyty 1,44 tys/ul,bazofile 0,00 tys/ul. Czy powinnam nalegać na kontakt z lekarzem (wobec perspektywy jej kilkumiesięcznego wyjazdu za granicę? Pozdrawiam, Cz.R.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu córka wykonała badania. Powinny być one bowiem ocenione w oparciu o dane kliniczne. Ponadto nie powinno się interpretować tylko wybranych danych, a pełny wynik morfologii. Sugeruję konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badań.