Wyniki badań materiału bg sutka lewego

Moja mama dostała wyniki badań materiał bg sutka lewego OPIS MAKROSKOPOWY I ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE 4 WYC-CAŁY MATERIAŁ Carcinoma invasivum nst (G2) mammae CK AE1/AE3(+) ER-SILNY ODCZYN W OK 70% KOMÓREK PGR-SILNY ODCZYN W OK 50%KOMÓREK HER2 (3+) KI-67-OK 25%
ponad rok temu

Oczywiście należy z wynikiem skonsultować się bezpośrednio z onkologiem. W biopsji gruboigłowej stwierdzono raka naciekającego sutka o 2 stopniu zaawansowania histopatologicznego w skali 3-stopniowej. Komórki raka zawierają aktywne receptory na hormony płciowe co pozwoli wprowadzić dodatkową terapię hormonalną. Także receptory HER2 są wysoce dodatnie co daje dalsze możliwości terapeutyczne chociaż przez to agresywność raka jest większa. Wartość KI-67 jest dość niska więc zdolność namnażania raka jest mniejsza. Trudno mi określić sposób postępowania na podstawie tylko tego wyniku badania bez wyników badań dodatkowych (klinicznych, USG, mammografii). O dalszym postępowaniu musi zadecydować onkolog.