Wyniki badań na boreliozę po ugryzieniu kleszcza

Mojego syna (7 lat) w wakacje ugryzł kleszcz. Pierwszy lekarz stwierdził że nie trzeba podawać antybiotyku, drugi wypisał duomax (o ile dobrze pamiętam). Dowiedzielismy się że warto zrobić odpłatne testy. Poniżej wyniki (metoda CLIA na analizatorze Liaison): Borrelia burgdorferi (ICD-9: S21) - poniżej 5 Borrelia burgdorferi (ICD-9: S25) - 27. Drugi wynik jest pozytywny. Jak to leczyć? Pytam bo w internecie wyczytalem że są sprzeczne opinie specjalistów. Zresztą sam się o tym przekonalem .

Magdalena StusiĹska

Przeciwciała na Borellia mogą po przechorowaniu choroby pozostać na długo w organizmie. jesli nie występują objawy kliniczne boreliozy (rumień, objawy neurologiczne, osłabienie) nie zaleca się leczenia antybiotykami.

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od stanu klinicznego. Bez możliwości przeprowadzenia badania klinicznego i zebrania wywiadu lekarskiego nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na Pańskie pytanie.