Wyniki badań na boreliozę u 35-latki

Witam, w dniu dzisiejszym otrzymałam wyniki badań Test Western Blot : Borrelia Euroline WB IgM -pozytywny (Masza czasteczkowa - p 25 , OSpC (p25) silne wybarwienie . Test Borelioza IgM test ilościowy - S, AE , 2 -E wynik 6,4 (wynik dodatni powyżej 22) Bolerioza IgG test ilościowy S, AE , 2 -E wynik 108,09 wynik dodatni (Interpretacja wyniku 0-16 ujemny, 16-22 wątpliwy , powyżej 22 dodatni. Czy to bolerioza ?

Magdalena Mroczek

Witam, za dodatni wynik test WB w klasie IgM uznaje się taki, gdzie 2 paski z czterech są dodatnie (w Pani przypadku jest to jeden pasek). Dodatni wynik IgG w teście ilościowym sugeruje dawno przebyte zakażenie.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Badanie przeciwciał w kierunku Borrelia należy odnosić do stanu zdrowia pacjenta. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.