Wyniki badań na toksoplazmozę, cytomegalię, różyczkę, prolaktynę - czy mogę starać się o dziecko?

Witam. Mam 38 lat i chciałabym się starać o dziecko. Obecnie leczę się na niedoczynność tarczycy, mój ostatni wynik badania to 2,920 TSH. Od dwóch miesięcy przyjmuję E***. Dodatkowo zrobiłam badania krwi na toksoplazmozę, cytomegalię, różyczkę i poziom prolaktyny. Bardzo proszę o interpretację. Czy te wyniki badań pozwalają mi bezpiecznie starać się o zajście w ciążę?   Toksoplazmowa gondii Przeciwciała w kl. IgM 0,153 S/CO przeciwciała w kl. IgG 0,130 IU/ml wirus różyczki (Rubella virus) Przeciwciała w kl. IgM 0,25 Przeciwciała w kl. IgG 312,70 IU/ml Cytomegalowirus Przeciwciała w kl. IgM 0,319 S/CO Przeciwciała w kl. IgG 254,20 U/ml Prolaktyna 316,10 mIU/l. Dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Wyniki badań prolaktyny są prawidłowe.

Z opisu badania można wywnioskować, że przeszła Pani zakażenie różyczką  i cytomegalowirusem.
Natomiast nie miała Pani kontaktu z toksoplazmozą.

Na toksoplazmozę trzeba uważać, szczególnie na początku ciąży, gdyż infekcja może spowodować wady rozwojowe u dziecka.

Ze względu na chorobę tarczycy ważne jest, aby odpowiednio przygotowała się Pani do ciąży.
Należy poinformować lekarza prowadzącego o planach, gdyż może być potrzeba zmiana dawki leku.

Warto też udać się do ginekologa, gdyż warto zacząć przyjmować odpowiednie preparaty, np. kwas foliowy.

Pozdrawiam!