Wyniki badań na toksoplazmozę w 17. tygodniu ciąży

Witam, mam 30 lat i jestem w drugiej ciąży, w 17 tygodniu. Odebrałam dzisiaj wyniki na toksoplazmozę, które mnie bardzo zaniepokoiły. Toxoplazma gondii: Przeciwciała w kl. IgG >650 IU/ml (normy: <1,0 niereaktywny, od 1,0 do <3,0 niejednoznaczny, >3,0 reaktywny). Wynik Weryfikacja - Toksoplazma IgM : Przeciwciała w kl. IgM 0,56 S/CO (normy : ujemny <0,55, wątpliwy 0,55 - 0,64, dodatni > 0,64). Proszę o interpretację tych wyników, strasznie się martwię, czy dziecku zagraża niebezpieczeństwo.

Piotr Pilarski

Wynik IgM wątpliwy. Warto byłoby oznaczyć awidność przeciwciał IgG.

Pozdrawiam.