Wyniki badań obciążenia glukozą

Proszę o interpretację wyników badań obciążenia 75g: Glukoza na czczo: 95 mg/dl norma (70-99) Glukoza po 2h: 131 mg/dl (brak podanej normy) Insulina na czczo: 22,2 uIU/ml (2,6-24,9) Insulina po 1h: 163,4 uIU/ml (brak normy) Insulina po 2h: 226,2 uIU/ml (brak normy) niepokoi mnie wysoki wynik insuliny, czy coś to oznacza?

Dzień dobry,

Wyniki badania wskazują na insulinooporność i związaną z nią hiperinsulinemię. Warto skontaktować się z lekarzem, który zaleci Panu odpowiednie postępowanie mające na celu redukcję insulinooporności, która wiąże się z większym rykiem rozwoju cukrzycy w przyszłości. W chwili obecnej glikemia jest prawidłowa,ale Pana organizm musi wyprodukować duże ilości insuliny, aby zredukować wartości glikemii do wartości prawidłowych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz