Wyniki badań piersi i markera Ca 15-3

Witam. Jakieś tydzień temu lekarz wyczuł mi guzki w piersiach. Jeden wyczuwam sobie sama. Poszłam na usg piersi które nie wykazało żadnych zmian. Miałam zbadany też marker Ca15-3 który wyszedł w górnej granicy normy a mianowicie 22 norma (0-25). Po tym wyniku poszłam jeszcze raz na Usg u innego radiologa i na innym aparacie i tam też dr. stwierdziła że wszystko jest w porządku i nie mam żadnych zmian w piersiach. Czy powinnam martwić się tym markerem ? Bardzo się denerwuję. Proszę o odpowiedź.

Rafał Stando

Badanie markera Ca15-3 nie ma uzasadnienia w rozpoznawaniu ani w monitorowaniu chorób nowotworowych piersi.