Wyniki badań poziomów hormonów a PCOS

Wyniki hormonow-czy to PCO? Mam jajniki o budowie PCO, nieregularne miesiaczki. Na poczatku ginekolog przepisywal pigulki antykoncepcyjne, ale bolaly mnie po nich nogi, wiec kazal odstawic. Skierowal mnie do endokrynologa, a ten poslal na badania hormonalne. Androstenion: wynik 1,84, testosteron wolny: 2,32. Czy takie wyniki jednoznacznie potwierdzaja PCO?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby potwierdzić PCO trzeba oznaczyć FSH , LH oraz prolaktyne.