Wyniki badań przeciwciał anty-TG i anty-TPO u 21-latki

Witam , zrobiłam badania anty -Tpo oreaz anty-tg . wynik Anty -tpo to 260,50 anty-tg 481,60 dodam tylko ,ze mam 21 lat . jak bardzo powinnam sie martwic .. ?

Witam Panią,

Proszę oznaczyć sobie stężenie TSH, fT3, fT4 we krwi. Jeśli wyniki będą nieprawidłowe, to należy udać się do endokrynologa i rozpocząć leczenie. Podwyższone stężenia p.ciał świadczą o autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy. Jeśli stężenia hormonów tarczycy będą prawidłowe, to nie musi się Pani leczyć (nie leczymy podwyższonego stężenia p.ciał), ale co jakiś czas zalecałbym oznaczenie TSH (wystarczy raz na 6 miesięcy lub częściej, jeśli uzna Pani, że coś niepokojącego dzieje się z Pani zdrowiem).
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz