Wyniki badań refluksu przełyku, EEG i IgM

Witam . Chciałbym się zapytać Państwa o czym świadczą wyniki ponieważ wszytko robiłem prywatnie i nikt nie jest w stanie udzielić mi konkretnej odpowiedzi a co Państwo sądzą o tym, reflux przełyku,wydłużona latencja dystalna zaniżone amplitudy w nerwach strzałkowych, zwolnione czucia w oby łydkach,nie prawidłowości w EEG ,niespecifczne ogniska demielinizacyjne , wyniki w klasie Igm wątpliwy ,od roku złe samopoczucie,rozdrażnienie plus dolegliwości bólowe ,co może być powodem tych objawów .

Piotr Jurczyk

Witam.
1. Refluks żołądkowo-przełykowy, nie ma informacji w jakim badaniu został rozpoznany: gastroskopii (częściej), czy pH-metrii (rzadziej). W przypadku braku niepokojących zmian w endoskopii i nieobecności Helicobacter pylorii leczeniem jest przyjmowanie leku z grupy inhibitorów pompy protonowej np. pantoprazolu, higiena przyjmowania pokarmów, a następnie kontrola.
2. Wydłużona latencja oraz zaniżone amplitudy w nerwach obu kończyn - ich interpretacja musi opierać się na stopniu (zbadanych wartościach) i objawach klinicznych. W "czystej postaci", tak jak Pan to podał, wynik może świadczyć o polineuropatii.
3. Prawidłowe EEG nie wymaga dalszej interpretacji.
4. Niespecyficzne ogniska demielinizacyjne - w badaniu MR jak sądzę? Jak sama nazwa wskazuje, zbyt mało informacji, aby je zinterpretować.
5. Przeciwciała, w tym IgM, odnoszą się w każdym przypadku do konkretnego antygenu (np. drobnoustroju), przeciw któremu są skierowane - nie podał Pan, jakiego. Zaryzykuję strzał, że były to przeciwciała przeciwko Borrelii, zważywszy obecną medialność boreliozy. Wynikowi wątpliwemu należy się powtórka, ewentualnie konsultacja ze specjalistą chorób zakaźnych, który zdecyduje, czy jest sens wykonywać Western blot.
Jeśli chodzi o dolegliwości, także niespecyficzne, ból - nie podał Pan czego. Podsumowując, należy wybrać lekarza prowadzącego, który poprowadzi Pana przez diagnostykę i interpretację - przede wszystkim przeprowadzi badanie podmiotowe i przedmiotowe, aby nie musiał się Pan już poruszać po omacku. Pozdrawiam.