Wyniki badań tarczycy 32-latka

witam moje wyniki to tsh 1,09 ulU\ml 0.27-4,20 ft3 2,83pg\ml 2,70-4,30 ft4 1,01ng\dl 1,00 -1,70 czy tarczyca jest chora nadczynosc niedoczynosc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki są prawidłowe. Brak nadczynności / niedoczynności wykazanej w badaniach. Należy jednak pamiętać,że najważniejsze są objawy, a nie wyniki badań. Dlatego też proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu badania klinicznego i wywiadu, oraz zestawienia ich z profilem hormonalnym będzie mógł jednoznacznie wykluczyć patologię gruczołu tarczowego.