Wyniki badań tarczycy a depresja i stany lękowe

Witam, od juz prawie dwoch lat cierpie na depresje i stany lekowe, dodatkowo przytylam i nie moge schudnac chocbym nie wiem co robila, mam bardzo sucha skore i problemy z pamiecia i koncentracja. moje wyniki badan na tarczyce: TPO- 10.33 (norma 0-34) TG -314 (norma 0-115) FT3 3.89 (norma 3.10-6.8) FT4 15.83 (norma 12-22) TSH 2.430 (norma 0.270-4.200) Prosze o pomoc! Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, domniemam skutecznie mogą odbierać Pani zadowolenie/satysfakcję z siebie oraz z codzienności i byłyby wskazaniem do podjęcia psychoterapii, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień?
Bo to ma fundamentalne znaczenie.
Tak nie musi być!
Domniemam, że być może zbyt mocno napiera Pani sama na siebie, by schudnąć, za Pani słowami: "... nie moge schudnac chocbym nie wiem co robila... ."

Jak może Pani sobie pomóc?
Jak jest u Pani z regularną aktywnością fizyczną?
Jest takie powiedzenie, którym chętnie i często dzielę się z Czytelnikami Portalu Abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Jak jest u Pani z suplementacją?
Kluczowe znaczenie ma:
* magnez (ważne, by było jak najwięcej magnezu w magnezie!)
* wit. B1,
* wit. B2,
* wit. B6,
* wit. B12,
* kwas foliowy,
* selen oraz
* wit. D3 (szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku psychicznego/fizycznego) jest jak najbardziej potrzebna i niezbędna (suplementacja, w porozumieniu z Lekarzem/Farmaceutą).

Niedobory wyżej wymienionych powodują (również!) uczucie zmęczenia, roztargnienia, spadek energii życiowej, i niedobory witamin z grupy B są (również!) przyczyną obniżenia zdolności koncentracji, drażliwości, i nawet amnezji, depresji i bezsenności.

Niestety, nie mówi się o tym, wystarczająco często, a to ma fundamentalne znaczenie dla kondycji zdrowotnej.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605