Wyniki badań tarczycy w 6. tygodniu ciąży

witam, jestem w 6 tyg ciąży. Na początku ciąży zbadałam hormony tarczycy: TSH 1.97 (norma 0.270-4.200), FT4 1.39 (0.70-1.48), anty-TPO 0.09 (0.00 - 5.61) anty-TG 15.33 (0.00-4.11). Z badań wynikło podwyższone anty-TG. Dostałam Euthyrox25. Moje pytania: co oznaczają takie wyniki badań? Czy będę mieć już zawsze problemy z tarczycą, czy da się to wyleczyć? czy nie jest za wcześnie na podawanie tego leku? i czy jest jakiś zamiennik tego leku bez laktozy?(ponieważ mam nietolerancje laktozy).

Aleksander Ropielewski

Zwiększone miano przeciwciał anty-TG sugerujezwiększone ryzyko wystąpienia chorób autoimmunologicznych tarczycy. Przy podanych wynikach obecnie nie ma zagrożenia dla ciąży i zastanowilbym się nad koniecznścią suplementacji hormonów. Odnośnie produktu bezlaktozy proszę spytać farmaceutę. Jeżeli lekarz nie zaznaczył wyraźnie aby nie zamieniać leku to zostanie Pani wydany produkt bez zawartości laktozy o identycznym działaniu jak euthyrox.